MISTRZEM KOŁA MICHAŁ DOLATOWSKI

II TURA WAPNA JORDANOWO

Powiadom znajomego:

Mistrzostwa Koła za nami.
II tura zawodów o tytuł mistrzowski (Puchar Prezesa) odbyła się na stawach w Jordanowie w niedziele 7 maja. Wystartowało 21 seniorów oraz 4 juniorów. Po pierwszej serii na Odrze prowadził Paweł Suchta z niewielką przewagą nad Marcinem Ćwierzem i Michałem Dolatowskim.
Na Wapnach sytuacja trochę się odwróciła. Zawody w Jordanowie wygrał Michał Dolatowski z wynikiem 6000g i z trzeciego miejsca wskoczył na pozycje lidera klasyfikacji rocznej oraz zdobył tytuł Mistrza Koła sezonu 2023 (4 pkt). 🏆🥇Michał znakomicie rozpoznał stanowisko, które wylosował, odpowiednio dobrał zanętę i systematycznie z tego samego miejsca co chwile wyciągał piękne krąpie i leszczyki. trafiło się tez kilka karpi.
Marcin Ćwierz w Jordanowie był czwarty (3580g) czyli o dwa oczka niżej jak na Odrze w Cigacicach. Pozwoliło mu to w rezultacie na zdobycie tytułu vice Mistrza Koła (6 pkt) . Prowadzący po pierwszej turze, Paweł Suchta zajął szóste miejsce (2780g) i w rezultacie spadł na najniższy stopień podium w klasyfikacji mistrzowskiej (7 pkt).
Drugie miejsce w Pucharze Prezesa zajął Józef Piotrowski z wynikiem 4760g a trzecie uklejami wywalczył Artur Przybylski (3860g).
Wśród juniorów tytuł Mistrza Koła wywalczył Dawid Świerczewski przed Rafałem Leśniakiem i Nikodemem Matuszkiem. Nasza Młodzież na Wapnach spisała się rewelacyjnie. Zwyciężył Dawid z wynikiem 3170g, drugi Rafał Leśniak uzyskał 2970g a trzeci Ignacy Dziubiński 1360g. Wyniki lepsze od wielu seniorów startujących w tych zawodach.
Pozostałe wyniki w tabelach poniżej.
Gratulacje dla zwycięzców i pozostałych zawodników podziękowania za udział w zawodach.
Podziękowania również dla Pawła Suchty i Marty Sasim za sprawny sekretariat i Marcina Ćwierza za przygotowanie stanowisk.
Za ufundowanie nagród dla juniorów w postaci kołowrotków wyrazy wdzięczności dla Artura Przybylskiego. Za zdjęcia brawa dla RAFAŁA SZYMKOWIAKA.
Oczywiście wielkie podziękowania dla Kazia Pietrzaka za smakowite śniadanie i obiad.
Kolejne zawody już 4 czerwca na jeziorze Moczydło.